Ruská politika

Vladimír Vladimirovič PutinRuská politika je nejkontrovernější oblastí a to jak domácí politika tak zahraniční. Hlavním reprezentantem je prezident Vladimír Putin, kterému se nedá upřít zvýšení ruského vlivu, což se samozřejmě nelíbí jeho oponentům. S nimi se Rusko střetává v místech svého tradičního vlivu. Jedná se vesměs o země bývalého Sovětského (Ukrajina, Gruzie, Moldavsko apod.) svazu kromě Sýrie.

Ruská domácí politika bývá často též terčem kritiky. Ať se jedná o čečenský konflikt, vraždy nebo zatýkání opozičních představitelů, o korupci nebo o porušování lidských práv (kauza Pussy riots).

Více o ruské politice se dočtete v dalších článcích na tomto webu.

Jaký mají lidé názory na Rusko? Za všechny vybíráme třeba tento:

Seznamte se. Rusko, největší země na světě, rozlohu má větší než Pluto a pořád je mu to málo. Nepřestane, dokud nepohltí všechny bývalé svazové republiky, které měly tu drzost se odtrhnout. Možná nepřestane ani pak. Potřebuje vnějšího nepřítele a hrdinná vítězství proti němu. Možná z roztahovačné povahy a velikášství. Spíš ale z komplexu méněcennosti a potřeby odvrátit pozornost vlastního obyvatelstva, aby mu nezačalo moc vrtat v hlavě, proč ač žíjí v zemi srovnatelně bohaté na všechny přírodní zdroje jako arcinepřítel USA si o jejich blahobytu můžou nechat jen zdát.