Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Vladimirovič PutinVladimír Putin je ve vedení Ruské federace od roku 1999. Dlouhodobě vede žebříčky popularity u většinové ruské populace, pro Západ je to ale kontroverzní osobnost. Přinášíme některé vybrané názory na Vladimíra Putina z diskuzí z českého internetu.

Základní údaje

Vladimir Vladimirovič Putin (rusky  Влади́мир Влади́мирович Пу́тин; narozen 7. října 1952 Leningrad) je ruský politik, prezident Ruské federace. V březnu 2012 zvítězil v prvním kole prezidentských voleb. Předtím zastával funkci ruského prezidenta již po dvě funkční období mezi roky 2000–2008. V letech 1985–1990 byl činný jako agent KGB ve Východním Německu. Od roku 1998 do roku 1999 působil jako ředitel Federální služby bezpečnosti. V letech 1999–2000 a pak 2008–2012 vykonával funkci předsedy vlády. Ideologický základ, kterým je určována podoba politického systému v Rusku v období Putinovy vlády, bývá označován jako putinismus.

Život Vladimíra Putina

Narodil se 7. října 1952 v sovětském Leningradu. Dle jeho vlastních slov byl na přání své matky pokřtěn tajně, aby o tom nevěděl jeho otec, jelikož ten byl členem komunistické strany. Oba jeho rodiče byli dělníky. Otec bojoval jako voják Rudé armády ve druhé světové válce, v zimě 1942 byl těžce raněn při obraně rodného města. Matka přežila celé období německé blokády Leningradu. Putin měl i dva sourozence, narozené ve 30. letech. Jeden bratr však zemřel pár měsíců po narození a druhý zemřel na záškrt při obležení Leningradu. Putinova babička byla zabita německými vojáky a jeho strýcové z matčiny strany zahynuli na frontě.

28. července 1983 se Putin oženil s Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou, učitelkou francouzštiny a španělštiny, bývalou letuškou. Mají dvě dcery: Marii, narozenou roku 1985, a Jekatěrinu, narozenou roku 1986. V prosinci 2015 se Vladimir Putin svými dcerami pochlubil před reportéry a posluchači na pravidelné výroční tiskové konferenci:

V roce 2014 se však manželé rozvedli. Po rozchodu s Ludmilou byl Vladimir Putin často viděn ve společnosti ruské gymnastky Aliny Kabajevové. Později se šířily pověsti o blízkém přátelství Putina a Wendi Dengové, exmanželky Ruperta Murdocha. Podle zdrojů US Weekly jde o vážný vztah.

S nynějším premiérem Dmitrijem Medveděvem se Putin přátelí od univerzitních studií.

Od roku 2000 až do roku 2014 vlastnil fenu labradorského retrívra jménem Konni. Konni se dle všeho stala součástí jeho rodiny a často se se svým majitelem účastnila jednání nebo rozhovorů.

(Zdroj: Wikipedia.cz)

 

Následuje výběr ohlasů a názorů na Vladimíra Putina

Pozitivní názory na Vladimíra Putina

Ruský národ potřebuje být veden pevnou rukou. To Putin narozdíl od svých předchůdců dosáhne. Před jeho nástupem byla ekonomika Ruska před zhroucením, armáda neschopná, lidé živořili. Od jeho nástupu Rusko dosáhlo ve všech sférách pokroku.

Neutrální názory na Vladimíra Putina

Nebýt Putina, museli by si ho kašpaři vymyslet. 

 

Negativní názory na Vladimíra Putina

Putin neustále šíří ruskou agresivitu a zaostalost! V zemi kde platí že zítra znamená včera se nic nezměnilo, jenom 1. Tajemnika nahradil kmotr z KGB a obnovil studenou válku místo vzájemně výhodné spolupráce s EU..

Putin je pouliční arogantní bezpáteřní grázlík. Absolutně bez skrupulí.